Blogas skirtas tik gandų skleidimui?


Šiandien įsijungiu savo Facebook profilį ir matau naują Alfa.lt įrašą –

Jacksonas gyvas? – Naujienų portalas Alfa.lt.  Kaip tradiciškai būna, tai dar vienas apgaulingas straipsnis. Žinoma nieko keisto, kad tokio tipo įrašų dabar pilnas internetas, tačiau mane nustebino visai kitkas.

Paspaudžiu ant nuorodos ir skaitau straipsnį. Perskaičius labai trumpą antrąją pastraipą man į akis krenta labai netradicinis vaizdas, ypač retai sutinkamas naujienų portaluose, – tekste iškart pateikiama nuoroda į šaltinį.

Nuoroda iš alfa.lt

Žinoma, toks poelgis tikrai gerbtinas, tačiau informacijos šaltinis, mano nuomone, tikrai visiškai nepatikimas. Kodėl nepatikimas? Ogi, viskas labai paprasta.

  • Šaltinis net neturi normalaus domeno. Iškart galima spręsti, kad tai nelabai patikimas adresas
  • Tik atidarius svetainę iškart iššoka pranešimas su reklama į dar vieną svetainę.Pranešimas svetainėje

Galbūt šis įrašas nebūtų gimęs, tačiau mane tikrai supykdė vienas iš alfa.lt grupės administratorių komentarų Facebook tinkle, po šios naujienos paskelbimo ir grupės fanų komentarų.

Alfa.lt paskelbta naujiena ir diskusija:Facebook - naujienos paskelbimas ir komentaras

Logiskai mastant, jeigu irasas darytas Blogo skiltyje, ji ir reikia traktuoti kaip blogo irasa, o ne kaip naujiena. Nebent kazkas mano kitaip 😉

Štai šis atsakymas į G. Daukantaitės komentrarą – "maniau,kad čia naujienų portalas, o ne gandų.. “ tikrai mane supykdė. Jei gerai supratau šį administratorių komentarą, blogai yra skirti tik gandams skleisti. Manau, kiekvienas blogeris 120% paprieštarautų tokiam įsitikinimui. Galbūt žmogus parašęs tokį komentarą, pats nelabai įsivaizduoja kas yra tinkraščiai, blogsfera ir visi kiti susiję dalykai. Tikrai manau, kad prieš rašant tokius komentarus tikrai reiktų apmąstyti ar viskas teisingai sudėliota.


2 responses to “Blogas skirtas tik gandų skleidimui?”

  1. Iš pavadinimo jau pagalvojau, kad planuoji jau rimtai diskusiją ta tema pravest. Na, bet ir toks įrašas yra labai geras ir dar kartą patvirtino, jau po Login pradėjusią sklandyt nuomonę, kad portalų administratoriai nevertina tinklaraščių ir nesuvokia, kad tai gali būti lygiai toks pat autoritetingas naujienų šaltinis ir patikimumu lenkti tuos pačius portalus.
    Ką padarysi, Lietuvoje dar neturim tokių didelių tinklaraščių ar autorių susivienyjimo, kuris galėtų ir visuomenėje pradėti formuoti įvaizdį, kad tinkalraščiai gali būti etiški, rimti ir patikimi.
    Tebūnie, užskaitysiu tokį nesiskaitymą ir nei vienam žmogui neberekomenduosiu alfos kaip tvirto ir patikimo šaltinio.
    Atsitiks atvirkščiai: ne tinklaraščiai įgaus patikimumo taškų, o portalai juos praras. 🙁

Leave a Reply