Štai ir praėjo jau daugiau nei 2 savaitės, kai mano kompiuteryje veikia dvi operacinės sistemos: Windows ir Baltix. Žinoma, daugelis sakytų, kad kompiuteris veikia lėčiau ir t.t., tačiau tikrai to nepastebėjau. Šiame įraše pasistengsiu atskleisti pagrindinius faktus, kurie mane privertė įsidiegti Linux ir kodėl aš jų neištrinsiu.
Šiemet universitete vienas dėstytojas labai užkietėjęs Linux’ų ir atviro kodo gerbėjas, todėl jo paskaitose dažniausia naudojam Linux’us. Atsinešus į paskaitą savo kompiuterį, be tam tikrų programų dirbti neįmanoma, o jos geriausia dirba ant Linux’ų, todėl tai buvo pagrindinė priežastis.
Dar viena priežastis – greitesnis programų veikimas. Turbūt geriausias pavyzdįs – NetBeans. Windows sistemoje jie kraunasi apie 1 minutę, kol peržiūri anksčiau sukurtus projektus ir kitas funkcijas. Linux sistemoje ši programa veikia žymiai geriau ir greičiau.
Turbūt kiekvienam svarbi sistemos veiksena, t.y. sistemos veikimo greitumas, ir saugumas. Turbūt visis kas naudoja ar bent domėjosi Linux operacine sistema, žino, kad joje nesiveisia virusai, todėl nereikalinga antivirusinė programa, kuri dažnai stabdo kompiuterį.
Visi anksčiau išvardinti faktai mane paskatino instaliuoti Linux ir dabar skatina jų nepašalinti. Prieš diegiant naują OS, buvo klausimas kurią Linux versiją pasirinkti, UBUNTU, Baltix ar kitą. Kadangi, dėstytojas labai rekomendavo Baltix, todėl patarimu ir pasinaudojau.
Baltix GNU/Linux – tai Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims pritaikyta operacinė sistema ir programinės įrangos rinkinys, sukurtas Debian bei Ubuntu GNU/Linux OS pagrindu.
Kadangi ši sistema pritaikyta Lietuvos rinkai, tai pačiose naujausiose versijose galėsime be jokių problemų prisijungti prie Omni Connect, Mezon, ar kitų interneto tiekėjų. Kaip ir kitose Linux distribucijose, iškart įdiegtas OpenOffice, Gimp bei kitos programos. Tam, kad galėtumėme naudotis kai kuriomis Windows programomis, jau iškart įdiegta Wine programa.
Tiems, kas nenaudoja Linux, gali pasakyti, kad kiekvienas gali jį naudoti, nes čia GUI yra panaši kaip ir Windows. O norėdami atnaujinti, perinstaliuoti ar išbandyti Linux, jums tereiks ~15 min.
P,S. Šiandien perskaičiau įdomų straipsnį apie Linux ir Windows
14 responses to “Baltix GNU/Linux”
„Šiemet universitete vienas dėstytojas labai užkietėjęs Linux’ų ir atviro kodo gerbėjas“
Kazarinas? 🙂
Tikrai taip 😀 😀
Mums pernai nieko apie linuxus nekalbėjo, gal dėl to, kad tik vieną paskaitą su juo kartu turėjom, o į seminarus nereikėjo eit.
Pora kartų ir aš MRU prie Baltix buvau prisėdęs, tikrai, kad visai neblogas aparatas 🙂
Didžiausias pliusas užtai, kad daugelis dalykų veikia greičiau. Aš tai dažniausiai Linux naudoju kai programuoju ar reikia ka greit pasižiūrėt, o kitais atvejais prie Winwodsu sedziu 😀
O aš galvojau, kad jūs visi informatikai jau seniai su Linuxais sėdit 🙂
Nu matai, kažin kiek verslo inforamtikų ne Windows tenaudoja 😀 😀
Na kaži ar ten baisiai daug tos informatikos tokioj specialybėj kaip “Verslo informatika”. O linux’ai yra tikrai gėris. Teko bendraut “Litexpo” parodoj su vienu iš Atviro kodo kūrėjų, kurie ten pristatė būtent Baltix operacinę sistemą ir maloniai visiems atsakė į rūpimus klausimus. Aš taip pat turiu dvi OS pas save, bet kažkodėl dažniau naudoju Windows. Gal dėl to, kad grafinė aplinka malonesnė akiai, arba tiesiog sunku pereiti prie kažko naujo.
@Rokas Na matai, informatikos šiemet tai tikrai yra. O dėl perėjimo, tu iš dalies teisus, nes kažkaip prisibijom naujovių
Ne kiek prisibijom, kiek tingisi pratintis…
Norėčiau paklausti,kaip į„Baltix“ įdiegti naują „Firefox“ versiją ir „Skype“.
Tai skype versiją pačią naujausią, skirtą Linux’am aš naudoju. Tereikia parsisiųsti iš oficialaus tinklalapio.
O del Firefox, tai nežinau, naudoju kokia yra iškart įdiegta, bet manau tas pats galioja kaip ir Skype programai
Šiaip gali terminale parašyti: sudo apt-get install firefox-3.0
gal gali pasiulyti linuxam video montavimo programa. turiu pas save vlc i media movie player bet nesu niekad montavus ir arba nerandu pas jas tokiu dalyku arba ir nera. ka pasiulytum?
Mėgink – Avidemux, PiTiVi, DeVeDe