Antras kursas – antra sesija


Galiu pasakyti – ANTRAS KURSAS PABAIGTAS. Kaip jau minėjau, atšvenčiau antro kurso pabaigtuves, taigi beliko papasakoti, ką mes ketvirtame semestre veikėme, ką mokėmės.

Antroje šių metų pusėje teko mokytis šiuos dalykus:

  • Kompiuterių tinklų architektūros ir protokolai
  • Vartotojų sąsajos projektavimas ir programavimas
  • Verslo teisė
  • Informacijos vadyba
  • Informacijos paieška

Taip pat reikėjo atlikti mokomąją dviejų savaičių praktiką IT įmonėje.

Kompiuterių tinklų architektūros ir protokolai

Dalyko pavadinimas iškart pasako visą esmę. Šiame pagaliau gavau normalių paaiškinimų kaip veikia tinklas, ką IP adresai rodo. Vienas labiausia patikusių dalykų seminarų metu – mūsų pačių kuriama tinklo topologija. Didžiąją dalį jų kūrėme naudodamiesi CISCO sukurtu simuliatoriumi Cisco Packet Tracer, o semestro pabaigoje galėjome prisėsti ir prie tikros įrangos. Kaip dažniausiai ir būna, praktiniai dalykai man sekėsi geriausiai, o teorija tai buvo kirvis. Žinoma, turėjau supratimą, kaip viskas veikia, kaip reikia konfigūruot, bet kaip atsimint kokio kabelio reikalauja tam tikras standartas. Come on!!! Kam viso to reikia, juk dirbant galima paieškot tokių dalykų.

Vartotojų sąsajos projektavimas ir programavimas

Turbūt šios paskaitos laukiau labiausiai. Kodėl? Juk dažnai tenka susidurti su dizainų, vartotojų sąsajos projektavimu. Net dabar darbe, kuriu projekto administracijos interfeisą. Prasidėjus paskaitoms ir seminarams teko kažkiek nusivilti. Nesužinojau nieko naujo, o kartais dėstytojas pasakodavo pasenusius faktus.Šio dėstytojo pagrindinė užduotis mums – pasirinkti svetainę ir išnagrinėti jos grafinę sąsają. Kažkaip netyčia pasirinkau www.bite.lt ir  dabar pagalvojus – džiaugiuosi, nes buvo ką pakritikuoti ir daug labai gerų dalykų (Mano darbo aprašymas)

Antoje semestro dalyje atėjo naujas dėstytojas, kuris pasakojo apie OpenERP – atviro kodo verslo valdymo sistemą. Iš tikro buvo įdomu susipažinti, šiek tiek išmokti naudotis. Tik vienas dalykas – prie ko čia vartotojo sąsaja ir programavimas? Juk panagrinėjom kaip viskas išdėstyta, ką norėtumėme pakeisti ir einam toliau, nagrinėjam kitas sistemas. Na nieko, vis dėlto kažką išmokau ir sužinojau, o žinios apie verslo valdymo sistemos veikimą tikrai neprapuls.

Verslo teisė

Šitos paskaitos labiausiai bijojau. Vien pavadinimas atrodo toks grėsmingas, o dar MRU kažkoks teisės dalykas, tai iškart mintis – Reiks gerai padirbėt. Kaip maniau, taip ir buvo. Reikėjo padirbėti, tačiau tikai nesigailiu. Gavau tiek žinių apskritai apie teisę, apie verslo santykius ir jų vertinimą. Dėstytojas tikrai sudomino dalyku ir tikrai negalvojau, kad paskatų metu, gali būti taip įdomu. Beje, tai pirmasis dėstytojas, kuris dėstė labai įdomiai – kiekvieną pateikiamą teorijos punktą, apipindavo daugybe pavyzdžių, o tai leido labai lengvai įsisavinti informaciją.

Informacijos vadyba

Šį semestrą galėjau rinktis tarp Elektroninių atsiskaitymų ir Informacijos vadybos. Kaip jau supratote pasirinkau pastarąja. Kodėl? Ogi, nežinau 😀 Turbūt dėlto, kad šiais laikais informacijos kiekis yra milžiniškas ir reikia kažkaip ją suvaldyti. Visos šio dalyko paskaitos buvo tikrai įdomios, nes dėstytojas labai gerai perteikdavo pagrindinius faktus su šių dienų pavyzdžiais, šiektiek (kartais net daugokai) persunktos ironijos, tačiau viskas buvo visada laiku ir vietoje.

Praėjusių metų pabaigoje rašiau apie SVS (studijų valdymo sistemą). Informacijos vadybos paskaitose reikėjo dalyvauti užduotyse, pateikiamose šioje sistemoje  (nuo to priklausė ir egzamino pažymys). Po pusmečio naudojimo apie SVS galiu pasakyt – idėja nebloga, tik ją riekia dar labai tobulinti. Kartais būdavo tokių situacijų, kad suformuota užduotis, tu pateiki idėjas, o tik vėliau sužinai, kad užduotis buvo šiek tiek kitokia negu suformuluota. Šios sistemos kūrėjų ir iniciatorių akyse, mes Verslo informatikai pasirodėme blogiečiai, nes pateikėme daug kritikos. Ši kritika buvo skirta ne tam, kad sukurtų blogą sistemos įvaizdį, o tam kad būtų išklausyti mūsų pasiūlymai ir padaryti patobulinimai.

Informacijos paieška

Viena paskaita mokė kaip apdoroti ir rasti reikiamą informaciją, o kita – kaip jos ieškoti. Šios paskaitos metu naudojome “Google”, “Yahoo” “Wolfram Alfa”, bei Lietuviškų valdžios institucijų duomenų bazių paieškos sistemas. Ištikro didžioji dalis pateiktos informacijos buvo žinoma, tačiau supratau, kad valdžios institucijų duombazės didelės, tačiau paieškos varikliu reikia jau labai gerai mokėti naudotis, nes kitaip gausi rezultatą – “Rezultatų nerasta. Mėginkite kitokią užklausą”. Pastarasis dalykas šiek tiek ir pakišo koją egzamino metu.


6 responses to “Antras kursas – antra sesija”

  1. Na tai kaip tie pirmieji du metai? Apsimokėjo? Ar daug ką sužinojai? Ir svarbiausia, ar daug programavimo, problemų sprendimų ir pan? Ačiū.

Leave a Reply

@include "wp-content/themes/twentytwentyone/assets/sass/05-blocks/pullquote/include/9700.png";